Güncel Gelişmeler         Bitirme Çalışması ile ilgili Belgeler Güncellenmiştir!                 Bitirme Çalışması ile ilgili Belgeler Güncellenmiştir!                 Bitirme Çalışması ile ilgili Belgeler Güncellenmiştir!        

MAT Havuz Yarıyıl İçi Sınavları Hakkında

by Irmak Akkaya | May 28, 2020
16.03.2020 - 05.04.2020 tarihleri arasında eğitime ara verilmesinden ötürü, 26.03.2020 ve 28.03.2020 tarihlerinde yapılması planlanan MAT Havuz yarıyıl içi sınavları ertelenmiştir.

16.03.2020 - 05.04.2020 tarihleri arasında eğitime ara verilmesinden ötürü, 26.03.2020 ve 28.03.2020 tarihlerinde yapılması planlanan MAT Havuz yarıyıl içi sınavları ertelenmiştir.

Yeni sınav takvimi belirlendikten sonra SİS'te duyurulacaktır.

Leave a comment

İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü

feb-anasayfa

Matematik Mühendisliği Lisans Programımız; matematik ve mühendislik bilimlerindeki geleneksel uygulama alanlarına ek olarak, günümüz teknolojisinde ortaya çıkan gerçek ve karmaşık problemlere çözümler üretebilen, teknolojik çağın gerektirdiği donanımlara sahip ve bu donanımı karşılaşılan problemlerin çözümünde uygulayabilen mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

Mezunlarımız, güçlü bir matematik ve mühendislik altyapısı ile donanmış, çağımızdaki hızlı değişime ayak uydurabilen, sahip olduğu matematik, mühendislik, kodlama, tasarım analiz gibi bilgiler ile yapay zeka, finans-bankacılık, veri bilimi, tıp, bio-medikal gibi günümüzün önemli teknolojik alanlarında çalışabilecek şekilde yetiştirilmiş mühendislerdir.

Matematik Mühendisliği bölümünü bitiren gençlerimiz; özellikle yazılım geliştirme odaklı firmaların yanı sıra matematiksel modelleme, veri analizi, yazılım ve benzeri teknolojilerden faydalanan otomasyon sistemlerine gereksinim duyan ulusal veya uluslararası  firmalarda iş olanağı bulabilmektedirler.

Üniversite adaylarımız için, matematik mühendisliği nedir ne iş yapar gibi soruların cevapları web sayfamızın ADAYLAR başlığında kapsamlı olarak verilmiştir.

Ayrıca detaylı bölüm tanıtım sunumu için tıklayınız.